Sıkça Sorulan Sorular

Sitemiz sizden hiçbir ücret talep etmeyecek

Uzman olduğunuz ürün kategorisine göre portföyümüzdeki bir üretici/dağıtıcıya ihracat sorumlusu olarak atanırsınız. Sonrasında ürünlerle ilgili müşteri araştırması yapar ya da portföydeki mevcut alıcılarınıza (ithalatçıları) ulaşıp ürünlerle ilgili bilgi verip, ürünü ihraç etmeye çalışırsınız. Kısaca sizden, ihraç edilecek ürünler için müşteri bulmanız ve üreticiyi/dağıtıcıyı ihracat konularında bilgilendirmeniz, ürün teslimine kadar mentorluk yapmanız beklenmektedir. Bunun dışında isterseniz yurtiçi-yurtdışında ek ücretler karşılığında fuar/müşteri ziyareti yapabilirsiniz.

Bu bilgiler şirketimiz tarafından gizli tutulmaktadır. Profil bilgileriniz sizin talebinize göre ihracatyap.com üyesi firmalar tarafından kısıtlı ya da tam olarak görülebilir. Bunun dışında diğer 3. şahıslar bilgilerinizi göremez.

Genel olarak şirketimiz, ihracat komisyon ücretlerinin, rehberlik/fuar/müşteri ziyaretlerinden elde ettiği ücretlerin, bayilik/distribütör bulma-oluşturma ücretinin %80'nini ihracat sorumlusuna vererek, ihracat sorumlularının motivasyonunu en üst seviyede tutmayı amaçlar.

Evet, üye olabilirsiniz, önemli olan ihracat sorumlusu olduğunuz üretici/dağıtıcı ile iyi bir diyalog sağlayıp, ürünü için alıcı müşteri bularak ürününü ihraç etmesini sağlamanız. Seyahat olması gerekir ise seyahat engeli olmayan diğer üyelerimiz bu görevi sizin için yerine getirirler. Hepimiz bir takımız :)

Uzmanı olduğunuz her farklı sektör için aynı anda farklı üretici/dağıtıcının sorumluluğunu alabilirsiniz. Böylece daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Fakat aynı anda aynı sektörde birden fazla üretici/dağıtıcının sorumluluğunu alamazsınız.

Sizden en hızlı bir şekilde ihracat yaptırmanız beklenmektedir. İhracat gerçekleşmez ise mevcut üretici/dağıtıcı ihracat sorumluluğu göreviniz sona erdirilir.

Evet, sorumlu olduğunuz üretici/dağıtıcıya e-mail ile gönderilen form üzerinden iletişim gücünüz, verdiğiniz eğitim ve destek seviyesi, alıcı müşteri bulma seviyeleri ile oluşan geneldeki üretici/dağıtıcı müşteri memnuniyeti ölçülür, iki farklı üretici/dağıtıcı müşteride çıkan sonucun 5 üzerinden 2 ve altında olması durumunda üyeliğiniz askıya alınır ve geçici olarak durdurulur.   

Müşteri ile iletişiminizi (yazışma, görüşme, belge-fotoğraf ya da video gönderimi) ihracatsorumlusu.com platformu ya da belirlediği bir uygulama üzerinden yapmak zorundasınız. Kendi iletişim bilgilerinizi ve alıcı müşteri bilgilerinizi sorumlu olduğunuz üretici/dağıtıcıya veremezsiniz ya da ihracat sorumlusu olduğunuz üretici/dağıtıcının iletişim bilgisini isteyemezsiniz. Bu gibi durumlarda hatalı davranan taraf üyelikten çıkarılır ve hak edişleri iptal edilir.

Hakedişleriniz, sizin adınıza stopaj kesintisi yapılarak resmileştirilir ve size ödenir.

Boş vaktinizde evinizde/işinizde hatta tatilde bile zamanınızı değerlendirerek sürekli gelir elde edersiniz. Fuar/müşteri ziyareti, distribütör/bayilik bulmak için hem para kazanır hem de Dünya’yı gezersiniz. Bununla birlikte network ağınızı genişletirsiniz